Wiadomości

Tak więźniowie w Gliwicach powitali ojca miesięcznego chłopczyka z Rudy Śląskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na facebookowej stronie Twoje Gliwice opublikowano nagranie, na którym słychać, jak więźniowie z zakładu w Gliwicach „przywitali” ojca zabitego chłopczyka z Rudy Śląskiej. Mężczyzna usłyszał prokuratorski zarzut zabójstwa chłopca, a matka chłopca – pomocy w morderstwie. Sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu pary. Grozi im dożywocie.

Według ustaleń śledczych, miesięczny chłopczyk był bity i maltretowany! Po przesłuchaniu rodziców prokuratorzy z gliwickiej Prokuratury Okręgowej przedstawili im najcięższe zarzuty.

– Po kilkugodzinnych przesłuchaniach rodzice usłyszeli zarzuty. 30-letni ojciec będzie odpowiadał za znęcanie ze szczególnym okrucieństwem i spowodowaniem śmierci dziecka oraz spowodowanie obrażeń ciała u swojej córki, do jakich doszło w ubiegłym roku – mówią policjanci.

29-letnia matka odpowie z kolei za znęcanie się nad synem i pomoc w zabójstwie dziecka poprzez zaniechanie i brak reakcji na znęcanie się męża nad dzieckiem. A tak ojca chłopczyka powitali więźniowe zakładu w Gliwicach:

/se.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!