Wiadomości

Szybciej niż się spodziewano – polskie MiGi-29 wznowiły loty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rozpoczęto loty polskich myśliwców MiG-29. Jako pierwsza uczestniczy w nich 23. Baza Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim.

W rozmowie z Defence24.pl rzecznik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Marek Pawlak poinformował, że rozpoczęto loty myśliwców MiG-29 należących do 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim.

Decyzję o wznowieniu lotów maszyn MiG-29 podjęto w poniedziałek 25 listopada, po spotkaniu z pilotami, w którym uczestniczyli m.in. minister obrony Mariusz Błaszczak oraz dowódca generalny generał Jarosław Mika:

MiGi 29 wracają do służby, po wielomiesięcznej przerwie loty zostaną wznowione

W grudniu 2017 roku doszło do pierwszej z serii wypadków – samolot z bazy w Mińsku Mazowieckim rozbił się przy podchodzeniu do lądowania. Pilot katapultował się i przeżył. dchodzący do lądowania w bazie w Mińsku Mazowieckim. Pilot przeżył, chociaż się nie katapultował. 6 lipca 2018 roku MiG-29 z bazy w Malborku rozbił się pod Pasłękiem. Pilot zginął, mimo że się katapultował. Myśliwce MiG-29 zostały w końcu zupełnie uziemione po katastrofie, do której doszło 4 marca pod Węgrowem na Mazowszu.

/defence24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!