Wiadomości

Szwedzka policja twierdzi, że mafia nigeryjskich okultystów rozprzestrzenia się po całym kraju

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zachodnioafrykańska sieć przestępcza znana z handlu ludźmi, handlu narkotykami, oszustw oraz stosowania dziwnych okultystycznych rytuałów oraz tortur do zmuszania kobiet do prostytucji rozprzestrzenia się po całej Szwecji.

Policja obawia się, że Black Ax (Czarny Topór), międzynarodowa organizacja przestępcza z siedzibą w Nigerii, zdobyła przyczółki w Uppsali, podczas gdy wcześniej zafunkcjonowała już w takich miastach jak Sztokholm, Göteborg i Malmö – donosi SVT Nyheter.

„Są oni głównie zaangażowani w handel ludźmi” – mówi rzecznik policji w Uppsali, Jale Poljarevius.

„Trzymają kobiety jako zakładniczki i poprzez voodoo wmawiają im, że muszą wierzyć, iż źle skończą, jeśli odejdą z pracy. Ale są też zaangażowani w sprzedaż kokainy i heroiny” – dodał Poljarevius.

Do tej pory Black Ax zapuścił korzenie w Kanadzie oraz we Włoszech, w Szwecji i w innych krajach Europy.

Władze Szwecji obawiają się, że pojawienie się nowej sieci przestępczej na już zatłoczonym terenie może spowodować wzrost przemocy. Według raportu opublikowanego na początku tego miesiąca przez szwedzką policję, w Sztokholmie działa co najmniej 50 zorganizowanych gangów – w porównaniu z 39 w 2015 roku.

„Możesz tylko spekulować na ten temat, ale to nie tak, że gangi powiedzą: „Och, nadchodzi Czarny Topór – witaj w grze” – już teraz panuje tu dość duży tłok” – powiedział Poljarevius

„Jest dużo kokainy, ale nie tak wielu użytkowników, więc rynek jest w miarę nasycony. Doprowadziłoby to do przemocy, a nie do współpracy ”- dodał.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!