Wiadomości

Szwedzka działaczka partii feministycznej uważa, że Żydzi powinni zostać deportowani z Izraela do USA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Oldoz Javidi, działaczka szwedzkiej partii Feminist Initiative (FI), zasugerowała w wywiadzie, opublikowanym w piątek na stronie internetowej partii, że wszyscy Żydzi powinni zostać deportowani z Izraela.

Działaczka FI, mająca irańskie korzenie dostrzega paralelę między Stanami Zjednoczonymi a Izraelem. Stwierdziła bowiem, że jedni i drudzy lubią kraść: Izrael okradł z ich ziemi Palestyńczyków, a Amerykanie zrobili to samo rdzennymi mieszkańcami ich kontynentu.

Sugeruje ona w związku z tym, że Żydzi powinni opuścić Izrael i przenieść się do USA, aby zrobić miejsce dla Palestyńczyków:

„Dlaczego więc nie zaproszą swoich przyjaciół do swojego kraju i nie zrobią dla nich miejsca na swoich farmach? Wydaje się, że lubią się nawzajem. A Palestyńczycy będą mogli żyć w spokoju i znów budować kraj, który kiedyś należał do nich. Mogę sobie przynajmniej pomarzyć o takim rozwiązaniu, prawda?”

Po rozmowie Javidi poprosiła o wycofanie tekstu, uznała bowiem, że jej słowa mogłyby zostać „źle zinterpretowane”. Na Facebooku napisała:

„Poprosiłem FemPers o usunięcie ostatniego akapitu z bieżącego artykułu, ponieważ w żaden sposób nie wyraża on polityki inicjatywy feministycznej, ani nie stanowił propozycji rozwiązania politycznego, a był moją osobistą fantazją, która – jak teraz rozumiem – może zostać źle zinterpretowana lub źle zrozumiana”.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!