Europa Wiadomości

Szwedzi żyją w coraz większym strachu przed muzułmanami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Portal euroislam.pl opisuje szokujące zdarzenie, jakie miało miejsce niedawno w Szwecji. Otóż pracownicy socjalni w m. Mönsterås poprosili 21-letniego Syryjczyka i jego 14-letnią „żonę” o stawienie się w urzędzie, żeby poinformować ich, że małżeństwa dzieci są w Szwecji zabronione. Do tego jego „żona” jest zarazem jego kuzynką.

 

Wtedy mężczyzna zaczął im wygrażać, a następnie zadzwonił po swoich krewnych. Wkrótce na miejsce przybyła spora grupa agresywnych osób, które zaczęły grozić pracownikom opieki społecznej śmiercią.

 

Do siedziby gminy wysłano kilka patroli policyjnych. Urząd opieki społecznej został ewakuowany i przeniesiony w inne miejsce. Żeby zapewnić personelowi spokojniejsze warunki pracy w nowym, wielokulturowym środowisku, zastosowane zostaną nadzwyczajne środki – m.in. specjalne śluzy bezpieczeństwa i kontakt recepcjonisty z petentami przez szybę wyłącznie za pośrednictwem mikrofonu.

 

14-latka, która jest w siódmym miesiącu ciąży, jest teraz pod opieką specjalistów w ośrodku dla małoletnich w Kalmarze. Syryjczyk natomiast został aresztowany. Jemu i jego teściowi postawiono zarzut stosowania gróźb karalnych pod adresem personelu. Nie wykluczone, że Syryjczykowi zostanie również postawiony zarzut dokonywania gwałtów na nieletniej.

 

Szwedzki Urząd ds. Migracji (Migrationsverket) zidentyfikował dotąd w Szwecji 132 dzieci pozostających w związku małżeńskim, które w większości przypadków umieszczone zostały w ośrodkach dla migrantów razem ze swoimi dorosłymi „małżonkami”. Jednak rzeczywista liczba małoletnich żon może być znacznie większa.

 

/euroislam.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!