Wiadomości

Szwedce, która żartowała na temat islamu, grozi 2 lata więzienia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

32-letniej kobiecie z Göteborga grożą 2 lata więzienia za żartowanie na Facebooku z islamu, donosi szwedzka gazeta Friatider. Jak wynika z raportów policyjnych, kobieta jest oskarżona o „wyrażanie się w negatywny lub groźny sposób na temat grupy ludzi”, a chodzi o opublikowanie na Facebooku bajki o islamie.

Wstępne dochodzenie policja wszczęła w związku z otrzymanym zgłoszeniem. Kobieta musiał przejść „poniżające” przesłuchanie i pobrano od niej próbki DNA. Podczas przesłuchania na policji przeprosiła ona za swoje wypowiedzi, podkreślając, że nie ma nic przeciwko zwykłym muzułmanów, a wyłącznie przeciwko ISIS.

„Dużo czytałam i dużo oglądałam filmów dokumentalnych na temat ISIS, o tym, jak traktowali ludzi. Nie miałem na myśli nic złego” – powiedziała.

Później dodała, że ​​jej „najlepszym przyjacielem jest muzułmanin, więc nie mam problemu z muzułmanami”. Ale prokurator z Göteborga, Sara Toreskog, postanowiła wszcząć postępowanie i oskarżyć kobietę o „mowę nienawiści”, za co grozi jej w Szwecji do dwóch lat więzienia.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!