Wiadomości

Szwed z Ukraińcem mieli przerzucić Turka do Niemiec

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki SG w Horyńcu-Zdroju zatrzymał obywatela Turcji, który pieszo przekroczył granicę z Ukrainy. Zatrzymano również obywatela Szwecji oraz obywatela Ukrainy, którzy zamierzali odebrać imigranta i przewieźć dalej do Niemiec.

27-letniego obywatela Turcji zatrzymano w sobotę (15 lutego) w okolicach Werchraty na Podkarpaciu. Pieszo, w środku nocy nielegalnie przekroczył granicę z Ukrainy do Polski. Nie posiadał przy sobie dokumentów. Przyznał, że po polskiej stronie granicy miał na niego czekać samochód wraz z kierowcą. W ten sposób zamierzał dotrzeć do Niemiec i tam się osiedlić.

Dzięki działaniom podjętym przez funkcjonariuszy SG z sąsiedniego, Nadbużańskiego Oddziału SG zatrzymano samochód, którym podróżowało dwóch cudzoziemców. W bagażniku ich auta ujawniono paszport należący do zatrzymanego mężczyzny. Turecki imigrant przyznał, że na Ukrainę dostał się drogą lotniczą. Tam mieszkał u rodziny zatrzymanego obywatela Szwecji, który wspólnie z obywatelem Ukrainy pomógł mu w zorganizowaniu nielegalnej wyprawy na zachód Europy.

Obywatel Turcji został ukarany mandatem karnym, a następnie przekazany z powrotem na Ukrainę w ramach umowy o readmisji. Obywatelowi Ukrainy wydano decyzję o zobowiązaniu do powrotu z rygorem natychmiastowej wykonalności oraz 3-letni zakaz wjazdu do państw strefy Schengen.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!