Wiadomości

Szwecja zamierza zlikwidować „alternatywne media”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szwedzki rząd chce konstytucyjnie zakazać ujawniania na stronach internetowych pochodzenia etnicznego skazanych przestępców, informuje Fria Tider.

Poprzez zmianę ustawy o wolności prasy i wolności słowa Stefan Löfven i jego rząd chcą doprowadzić do likwidacji popularnych szwedzkich stron internetowych, takich jak Lexbase i Fria Tider – z uwagi na fakt, że ujawniają „wrażliwe dane osobowe”. Ani alternatywne media, ani żadna ze stron internetowych nie są wyraźnie wymienione z nazwy, ale firma, do której należy Lexbase, Verifiera AB, jest jedną ze wskazanych.

Kiedy rząd wysłał pierwszą wersję projektu do konsultacji szwedzkim uniwersytetom, gdzie króluje lewica, a także różnym lewicowym organizacjom, spotkał się nieoczekiwanie z ostrą krytyką. Rząd zaproponował bowiem wprowadzenie zakazu publikowania danych ujawniających „rasę” – czyli czegoś, co w politpoprawnościowej ideologii, dominującej w Szwecji, podobno nie istnieje.

Wydział Prawa na Uniwersytecie w Lundzie sprzeciwił się użyciu tego terminu, a zamiast tego zaproponował użycie sformułowania „pojęcie rasy”. Na Uniwersytecie w Uppsali Wydział Prawa odpowiedział, że „rasę” należy zastąpić „pochodzeniem etnicznym, kolorem skóry lub innym podobnym wyznacznikiem”.

/speisa.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!