Wiadomości

Szwecja: Seria gwałtów w taksówce. Sprawcą nielegalny imigrant

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przez kilka miesięcy taksówkarz pochodzenia somalijskiego napadał i gwałcił kobiety w Sztokholmie i okolicach. W piątek został skazany przez sąd w Solna na cztery lata i dziewięć miesięcy więzienia. Mężczyzna zostanie deportowany – informuje portal interia.pl.

Jak informuje szwedzka prasa, Abdirashid Adana Mohamud miał zamykać drzwi do samochodu i wywozić swoje ofiary poza miasto, gdzie dochodziło do gwałtów. Mężczyzna zostanie deportowany ze Szwecji. Nie będzie miał prawa do powrotu przez dziesięć lat.

Przestępstwa seksualne, o które oskarżono Abdirashida Adana Mohamuda, trwały od sierpnia 2021 r. do lutego 2022. Po szeroko zakrojonym śledztwie 27-latkowi postawiono zarzuty popełnienia dziesięciu różnych przestępstw.

Sąd Rejonowy w Solna uniewinnił mężczyznę od trzech zarzutów i zmienił kwalifikację innych. Somalijczyka skazano na podstawie dwóch zarzutów dokonania gwałtu, trzech zarzutów usiłowania gwałtu, dwóch napaści na tle seksualnym, siedmiu prób bezprawnego przetrzymywania, jednego zarzutu napaści oraz kradzieży tożsamości.

– Jeszcze nie spotkałem się z tak szeroko zakrojoną przestępczością seksualną. W porównaniu z innymi przypadkami uwagę zwraca liczba ofiar – podkreślił cytowany przez szwedzkie media prokurator Rasmus Öman.

Abdirashid Adan Mohamud przebywał nielegalnie w Szwecji od 2017 r. W przeszłości posługiwał się fałszywymi danymi osobowymi.

Więcej:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!