Europa Wiadomości

Szwecja: Osiem osób zostało rannych w wyniku ataku nożownika

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal pch24.pl w szwedzkim mieście Vetlanda dwudziestoletni nożownik ranił nożem osiem osób. Niektórzy poszkodowani są w ciężkim stanie.

Nie ma informacji o śmiertelnych ofiarach a policja zapewnia, że sytuacja jest pod kontrolą. Nie ma również sygnałów świadczących o tym, że sprawca wchodził w skład większej grupy terrorystów.

Policja dość szybko schwytała nożownika. Najpierw śledztwo dotyczyło „usiłowania zabójstwa kilku osób”, później zdarzenie zakwalifikowane zostało jako akt terrorystyczny.

„Według gazety Expressen, 20-latek podejrzany o dokonanie zamachu przebywa obecnie w szpitalu po tym, jak postrzelili go interweniujący mundurowi. Lokalne media nie informują, jaki jest jego stan zdrowia” – czytamy w serwisie Polsat News.

Napastnik atakował przypadkowych przechodniów nożem w pobliżu dworca kolejowego.

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

– Myślami jestem z ofiarami i ich bliskimi. W tej chwili nie jest jasne, co się stało i jaki był powód – skomentował minister spraw wewnętrznych Szwecji Mikael Damberg.

W związku z nasileniem się liczby aktów terroru w kraju obowiązuje trzeci, podwyższony próg zagrożenia w pięciostopniowej skali. Mundurowi pouczają mieszkańców o sposobach zachowania w przypadku ataku. „Uciekaj, znajdź schronienie, zadzwoń po pomoc” – to recepta przepisywana Szwedom przez służby porządkowe.

Jak widać sytuacja w Szwecji jest “stabilna”.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!