Europa Wiadomości

Szwecja: Kosciół w Malmo przedstawił Jezusa jako transwestytę…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal dzienniknarodowy.pl kościół pw. św. Pawła Kościoła Szwecji w Malmö zastąpi kolaż zatytułowany “Raj”  innym “dziełem” przedstawiającym Jezusa Chrystusa na wysokich obcasach i w otoczeniu transwestytów, spożywających razem Ostatnią Wieczerzę.

Pastor Helena Myrstener powiedziała mediom, że pierwszy obraz został zdjęty, ponieważ niektórzy twierdzili, że przedstawia osoby transpłciowe w negatywnym świetle. Zostaje więc on zastąpiony fotograficznym kolażem tej samej artystki, który przedstawia transpłciowego Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy. W swoich pracach często fotografuje przedstawicieli mniejszości seksualnych.

“Raj” i “Ostatnią Wieczerzę” stworzyła Elisabeth Ohlson WallinOhlson – prywatnie lesbijka – jest najbardziej znany ze swojego wystawy “Ecce Homo”, gdy przedstawiała Jezusa wśród homoseksualistów i transwestytów. Sceny były jej wersjami historii z Nowego Testamentu, takimi jak np. Jezus jadący na rowerze podczas parady gejowskiej – co miało być odpowiednikiem Jego triumfalnego wjazdu na ośle do Jerozolimy. Prace te wystawiane były m.in. w katedrze Kościoła Szwecji w Uppsali, co osobiście zatwierdził arcybiskup K. G. Hammar.

Kościół Szwecji to jeden z największych Kościołów luterańskich na świecie i największe wyznanie w Szwecji. Do 2000 r. miał charakter Kościoła państwowego. Szwedzcy luteranie ordynują kobiety nie tylko na księży, ale także na biskupów. Wiele niezadowolenia wśród konserwatystów wzbudziła akceptacja przez Kościół małżeństw jednopłciowych. Od roku 2006 r. Kościół Szwecji udziela błogosławieństw oraz małżeństw parom homoseksualnym i dopuszcza ordynację homoseksualistów pozostających w związkach jednopłciowych.

Obrzydliwe…

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!