Europa Wiadomości

Szwecja: 91 latek został skazany przez sąd za negatywne komentarze wobec tzw. “uchodźców”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal nczas.com 91-letni staruszek stanie przed sądem za sianie „mowy nienawiści i rasizmu”. Na Facebooku napisał o muzułmanach, że nie zachowują się jak ludzie.

Policja i prokuratura ze Skanii – najbardziej na południe wysuniętego regionu Szwecji zajęły się ściganiem staruszka z Bromolla, który zamieszczał „nienawistne” wpisy na Facebooku.

91-latek napisał, że „nawet przy największej dobrej woli nie można nazwać tych kreatur ludźmi. To jak się zachowują, to chyba efekt chowu wsobnego”.

Na staruszka doniosła opłacana z pieniędzy podatników organizacja „The Online Hate Speech Monitor“ – coś jak w Polsce założony przez oszusta Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Lokalne gazety ochrzciły mężczyznę mianem „najstarszego nienawistnika w sieci”. Po zakończeniu dochodzenia prowadzonego przez policję i prokuraturę sprawa trafiła przed sąd okręgowy, który orzekł, że wpis był „obraźliwy dla muzułmanów” i wydał na staruszka wyrok.

Sąd stwierdził, że 91-latek jest być może zbyt stary by iść na 2 miesiące do więzienia, więc kara pozbawienia wolności została wymierzona w zawieszeniu. Oprócz tego starzec musi zapłacić 6500 koron (ok 2700 zł) grzywny.

Ofiarą cenzury w sieci padają coraz częściej osoby starsze. One zwyczajnie zatrzymały się w czasie i wciąż jeszcze myślą, że w sieci jest wolność słowa.

Po raz kolejny przekonujemy się, że szwedzkie władze są bezwzględne wobec słabych, a same pobłażają islamskim gwałcicielom izwyrodnialcom.

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!