Wiadomości

Szwecja: 19-latek został zamordowany, gdy próbował pomóc zgwałconej kobiecie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Młody mężczyzna, który został zamordowany, gdy próbował uratować kobietę przed gwałcicielem, został okrzyknięty w Szwecji bohaterem – informuje Times of Sweden.

W tej szokującej sprawie o morderstwo, które miało miejsce w Szwecji 10 maja tego roku, pojawiły się nowe, szokujące szczegóły.

Zdarzenie miało miejsce po imprezie, która odbywała się w mieszkaniu 19-letniego Tommiego Lindha. 23-letni mężczyzna pochodzący z Sudanu, który przyjechał do Szwecji w 2005 roku, wściekł się, gdy znalazł w mieszkaniu czapkę Szwedzkich Demokratów i oskarżył kobietę i Tommiego o rasizm. Szwedzcy Demokraci to działająca w Szwecji partia sprzeciwiająca się masowej imigracji.

Dziewczyna została zmuszona do udania się do toalety, gdzie podejrzany zgwałcił ją, grożąc, że ją zabije, o ile nie będzie robić tego, co on jej każe. Tommie Lindh, który w tym czasie spał, został obudzony przez zgwałconą dziewczynę, po czym zadzwonił na policję.

Tommie rozmawiał z policją, mówiąc, co podejrzany zrobił dziewczynie, ukrywszy się w toalecie, gdzie – jak sądzili – mogli bez przeszkód rozmawiać z policją. Jednakże zapomnieli zamknąć drzwi.

„Tommie próbował zyskać na czasie, oczekując na przybycie policji. Wobec tego zaczął myć zęby w łazience. Kiedy skończył, podejrzany zaczął wymachiwał nożem” – opowiadała policji podczas przesłuchania dziewczyna.

Następnie podejrzany kilka razy dźgnął młodego Tommiego Lindha. Kobieta widziała, jak krew tryskała z rany na klatce piersiowej Tommiego.

„Wtedy ten, śmiejąc się, powiedziai: eh, zabiłem go. Następnie kieruje nóż we mnie i każe mi iść. Bo inaczej to samo stanie się ze mną” – opowiadała dziewczyna policji.

Kiedy Tommie leżał w łazience ciężko ranny, dziewczyna została ponownie zgwałcona (pod groźbą użycia noża).

Po upływie około 1,5 godziny policja w końcu przybyła na miejsce zdarzenia. Znalazła tam dziewczynę „zauważalnie wstrząśniętą” na podłodze przed łazienką. Podejrzany udawał, że śpi w łazience. Zdjęcia zrobione przez policję ukazują podejrzanego śmiejącego się i wykonującego znak zwycięstwa.

/Times od Sweden/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!