Wiadomości

Szwajcarska policja ostrzega przed zamieszkami z powodu niedoborów prądu zimą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szef szwajcarskiej policji ostrzega przed potencjalnymi zamieszkami z powodu niedoborów prądu zimą. A rząd zaleca obywatelom kupno świeczek.

– Przerwa w dostawie prądu będzie miała poważne konsekwencje. Wyobraźmy sobie sytuację, że nie możemy już wypłacać pieniędzy z bankomatu, nie możemy płacić kartą w sklepie ani tankować na stacji benzynowej. Ulice pogrążają się w ciemności. Wtedy można sobie wyobrazić, że ludność będzie się buntować lub rabować – powiedział Fredy Fassler w rozmowie z gazetą “Blick”.

Szef policji zastrzegł, że nie spodziewa się takiego rozwoju wydarzeń, ale szwajcarski rząd powinien być gotowy na taki scenariusz. I dodał, że kraj “aktywnie przygotowuje się na groźbę niedoborów energii elektrycznej podczas zimy”.

Wcześniej szef szwajcarskiej federalnej Komisji Energii Elektrycznej ElCom Werner Luginbuhl wezwał obywateli do zaopatrzenia się w świece i drewno opałowe ze względu na możliwe przerwy w dostawie prądu w kraju tej zimy. Szwajcarskie władze poinformowały również, że po raz pierwszy mogą nałożyć ograniczenia zużycia energii w przypadku braku prądu lub gazu.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!