Wiadomości

Szumowski zapowiada: Będą kontrole w sklepach i rejestracja wesel

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiada zmianę legislacji w sprawie wesel. Szef resortu odniósł się także do ostatniego wzrostu liczby zakażeń. – Zaczynamy w tym tygodniu kontrole w sklepach wykonywane przez policję i służby sanitarne – zapowiedział.

W ostatnich dniach resort zdrowia informował o rekordowych liczbach zakażeń koronawirusem w Polsce. Chociaż pod względem liczby zachorowań spadliśmy na 46. miejsce na świecie, COVID-19 stwierdzono już łącznie u ponad 46 tys. Polaków. Do tej pory wyzdrowiało ponad 34 tys. obywateli.

Łukasz Szumowski poinformował w PR1, że wzrost zachorowań spotka się z adekwatną reakcją ministerstwa. Przyznał, że znaczna część zachorowań to efekt zezwolenia na organizację wesel.

Minister w związku z tym zapowiedział zmiany dotyczące np. obowiązku rejestracji takich imprez. Chodzi o zgłoszenie dużego przyjęcia i przekazanie listy gości, co ma umożliwić np. wszczęcie dochodzenia epidemicznego czy kontrolę.

– Będzie można zrobić kontrolę, ile tych gości jest. W tej chwili dopuszczalne jest 150 osób i trzymajmy się tego. To nie może być 300-400 osób. Trzymajmy się reguł rozsądku i obostrzeń sanitarnych – zaapelował.

Minister zdrowia skomentował także problem przestrzegania restrykcji w sklepach. Powiedział, że ryzyko zarażenia się koronawirusem zależy tylko od tego, czy będziemy przestrzegać obostrzeń sanitarnych. Zapowiedział, że jeszcze w tym tygodniu ruszą kontrole w punktach sprzedaży.

– Zaczynamy w tym tygodniu kontrole w sklepach wykonywane przez policję i służby sanitarne – stwierdził.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!