Wiadomości

Szumowski: Poczucie bezpieczeństwa wróciło, co jest z jednej strony dobre, z drugiej złe

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Poczucie bezpieczeństwa wróciło. Ono z jednej strony jest dobre, bo cieszę się, że ludzie przestają się bać tak zupełnie, a z drugiej strony ludzie niestety przestają się dystansować i to jest złe” – stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM Łukasz Szumowski.

Minister zdrowia przyznał, że zdaje sobie sprawę, że Polacy w weekend tłumnie odwiedzali plaże i inne miejsca wypoczynku. Podkreślił, że w czasie jazdy do pracy widzi ludzi, którzy nie noszą maseczek lub mają je założone na brodzie.

„Nie jest to dobre, bo my możemy znosić obostrzenia, ale jak widzimy na przykładzie Seulu, jeżeli nie stosujemy się do zasad dystansowania to niestety jeden człowiek potrafi zarazić 100 innych” – zaznaczył.

„Mamy coraz więcej testów, a odsetek ujemnych i dodatnich wyników jest taki, że tych dodatnich jest coraz mniej w Polsce. Tak to działa w ogniskach. Jeżeli mamy ognisko np. w DPS-ie to tam odsetek dodatnich przypadków sięga 40 proc., 30 proc.” – powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Łukasz Szumowski, pytany o to, czy jeżeli przeprowadzilibyśmy masowe testy – tak jak na Śląsku – w całej Polsce, to przypadków zakażeń koronawirusem byłoby znacznie więcej.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!