Wiadomości

Szojgu odciął wagnerowców od dostaw amunicji?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

O tym, że w relacjach między Ministerstwem Obrony a Grupą Wagnera mocno iskrzy, wiadomo od dawna. Ale oto najemnicy Jewgienija Prigożyna zwrócili się z pilnym apelem do Siergieja Szojgu…

Wagnerowcy zwrócili się do rosyjskiego resortu obrony z prośbą o dostarczenie amunicji. Na oficjalnym kanale najemników Jewgienija Prigożyna na Telegramie pojawiło się nagranie, w którym proszą o pilną reakcję ministerstwa.

– Apelujemy do naszych kolegów i przyjaciół z Ministerstwa Obrony. Jesteśmy pewni, że macie gdzieś amunicję w magazynach – mówi anonimowo jeden z najemników. Klip został przygotowany w ten sposób, aby nie dało się ustalić, gdzie został zarejestrowany i tym samym ustalić lokalizacji wagnerowców.

W dalszej części nagrania najemnik Jewgienija Prigożyna podkreśla, że „wagnerowcy każdy dnia wykonują powierzoną misję i zapewniają ochronę grupom szturmowym”. – Jesteśmy całkowicie odcięci od dostaw amunicji. Bylibyśmy niezwykle wdzięczni za udzielenie nam pomocy. Zapewniamy, że jeśli dostarczycie nam amunicję, to będzie miało wpływ na przebieg całej wojny. Dzięki temu wielu z nas przeżyje i będzie mogła dalej walczyć na froncie – słyszymy. Sytuacja wagnerowców jest tak trudna, że najemnik deklaruje nawet gotowość do niewolniczej pracy do samego końca wojny.

Na apel zareagował Jewgienij Prigożyn. Szef Grupy Wagnera określił swoich najemników mianem wspaniałych wojowników i wezwał resort obrony do realizacji ich próśb. – Oni umierają za naszą ojczyznę. Nikogo nie obrażają, nikogo nie dyskredytują. Robią to, co do nich należy i bardzo proszą o pomoc i dostarczenie amunicji – stwierdził. Rosyjski resort obrony, którego pracami kieruje Siergiej Szojgu, nie odpowiedział na razie na prośby wagnerowców.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!