Wiadomości

Szmuglowali papierosy przez granicę za pomocą dronów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prawie 130 tys. sztuk papierosów znajdowało się w pakunkach, które 24 kwietnia za pomocą dronów przemytnicy zrzucili na terytorium Polski. Nielegalny towar przejęli funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Do sprawy zatrzymano mieszkańca Chełma. Mężczyzna odpowie teraz za przestępstwo skarbowe.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Woli Uhruskiej zwrócili uwagę na drony, które przemieszczały się z kierunku wschodniego. Wykorzystując urządzenia obserwacyjne, funkcjonariusze uważnie monitorowali trasę ich lotu. Okazało się, że bezzałogowe statki powietrzne miały podwieszone pakunki. Towar był później zrzucany w pobliżu granicy. Po tej operacji drony wyleciały z terytorium Polski. Funkcjonariusze SG szybko dotarli do miejsca zrzutu. Tam, w zabezpieczonych pakunkach, znaleźli 130 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość nielegalnego towaru oszacowano na ponad 90 tys. zł. Do sprawy zatrzymano 28-letniego mieszkańca Chełma. Mężczyzna odpowie za popełnienie przestępstwa skarbowego.

Jest to już kolejny w tym miesiącu przypadek, w którym funkcjonariusze Nadbużańskiego OSG, przejęli nielegalny towar, przetransportowany do Polski drogą powietrzną. Wcześniej w nocy z 8/9 kwietnia br. funkcjonariusze zabezpieczyli papierosy przemycone przy użyciu motolotni.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!