Wiadomości

Siedemdziesięciu górników zarażonych koronawirusem, kopalnie wstrzymały wydobycie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwie kopalnie Polskiej Grupy Górniczej: Murcki-Staszic w Katowicach i Jankowice w Rybniku (część kopalni ROW) na tydzień wstrzymały wydobycie węgla w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wśród załogi – łącznie w obu kopalniach jest zakażonych 70 osób, a 736 objęto kwarantanną.

Kopalnie, które wstrzymały wydobycie, zatrudniają w sumie ponad 7 tys. pracowników. Przerwa w produkcji potrwa do 3 maja.

– W tym okresie w kopalniach Murcki-Staszic i ROW Ruch Jankowice nastąpi minimalne obłożenie załogi wynikające z niezbędnych potrzeb dla bezpiecznego funkcjonowania kopalń. Decyzja spowodowana jest pandemią koronawirusa COVID-19 i troską o bezpieczeństwo pracowników. Procedury wprowadzone na czas epidemii zadziałały w spółce prawidłowo – podała Grupa w poniedziałkowym komunikacie.

W katowickiej kopalni Murcki-Staszic kwarantannie poddano dotąd 303 pracowników, a u 38 osób testy potwierdziły obecność koronawirusa. Natomiast w należącym do kopalni zespolonej ROW ruchu Jankowice w kwarantannie są 433 osoby, a koronawirusa potwierdzono u 32 pracowników. Ponadto przypadki zachorowania wystąpiły także w należącej do PGG kopalni Sośnica w Gliwicach oraz ruchu Marcel w Radlinie – innej części kopalni ROW.

Sztab Kryzysowy zatrudniającej ok. 41 tys. osób PGG zdecydował, że w kopalniach Murcki-Staszic i ROW Ruch Jankowice zintensyfikowane zostaną działania związane z przeprowadzaniem większej liczby testów dla pracowników przebywających na kwarantannie. Spółka nawiązała w tej sprawie kontakt ze służbami epidemicznymi oraz sztabem kryzysowym wojewody śląskiego.

/wnp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!