Wiadomości

Szkoły muzułmańskie w Danii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Danii jest 26 szkół muzułmańskich. Duńskie władze prowadzą obecnie dochodzenie w sprawie siedmiu szkół muzułmańskich z powodu nie przestrzegania prawa – pisze portal ndie.pl.

Choć muzułmańskie szkoły działają niezależnie od szkół publicznych, państwo bardzo poważnie je subsydiuje – podobnie jak wszystkie inne niezależne szkoły w Danii – pokrywając 75% budżetu. Zainteresowanie szkołami muzułmańskimi wzrosło w ostatnim dziesięcioleciu i od roku 2007 szkoły muzułmańskie podniosły liczbę uczniów o niemal 50%; obecnie mają niemal pięć tysięcy uczniów.

Nie wiadomo jednak, ile dzieci muzułmańskich uczy się w tak zwanych „szkołach Koranu”, gdzie te dzieci, które nie chodzą do szkół muzułmańskich, mają po szkole lekcje religii muzułmańskiej i język arabski. Szkoły Koranu – jak ujawnił duński film dokumentalny w telewizji, „Szariat w Danii”.

Duńskie władze prowadzą obecnie dochodzenie w sprawie siedmiu szkół muzułmańskich z powodu nie przestrzegania prawa dla szkół niezależnych, włącznie z wymaganiem przygotowywania uczniów do życia w społeczeństwie duńskim i uczenia ich wiedzy o demokracji i równości płci.

Cały artykuł:
https://ndie.pl/islamskie-reguly-dunskich-szkolach/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!