Wiadomości

Szkolenie żołnierzy kompanii rozpoznawczej 1 Brygady Pancernej w górach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Blisko 100 km na szlakach Gór Świętokrzyskich – taki dystans pokonali żołnierze kompanii rozpoznawczej warszawskiej brygady w ramach wiosennego marszu kwartalnego.

Głównym celem szkolenia w górach było zgranie pododdziału oraz sprawdzenie zdolności żołnierzy do wykonania pieszego przemieszczenia na dużą odległość. Dodatkowo marsz połączony został z elementami organizacji bytowania w terenie przygodnym.

– Bardzo dużą uwagę przywiązaliśmy do organizacji marszu, taktyki przemieszczenia oraz odtwarzania zdolności do działania – podkreślił dowódca kompanii. – Wybór miejsca do zajęć nie był przypadkowy ponieważ obok samego marszu zwiadowcy zostali zapoznani w walorami taktycznymi oraz fizyko-geograficznymi obszaru województwa Świętokrzyskiego – dodaje.

W ramach szkolenia omówiona została także wojskowa historia regionu m. in. walki z czasów insurekcji kościuszkowskiej, powstania styczniowego, walk prowadzonych podczas I wojny światowej czy działania lokalnych ugrupowań partyzanckich na czele z Brygadą Świętokrzyska NSZ czy pododdziałów AK.

Na trasie przemieszczenia żołnierze kompanii rozpoznawczej przeprowadzili analizę prowadzenia działań partyzanckich i rozpoznawczych w warunkach wojennych z czasów II wojny światowej.

/wojsko-polskie.pl/1bpanc/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!