Wiadomości

Szkoła, w której pracuje scenarzysta filmu “Kler”, odcina się od jego twórczości

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zarząd Krakowskiej Fundacji Edukacyjnej im. J.S. Bandtkiego i Dyrekcja Szkół Reja w Krakowie opublikowała na swojej stronie internetowej oświadczenie w sprawie filmu „Kler”. W krakowskich Szkołach Reja polonistą i wicedyrektorem jest Wojciech Rzehak – współautor scenariusza filmu „Kler”. Niemiecki, polskojęzyczny „Fakt” ubolewa z tego powodu, wskazując, że jest to rezultat „nagonki ze strony prawicowych mediów”.

„Scenariusz, jako wizja artystyczna autora, nie wyraża postaw oraz przekonań środowiska związanego z Fundacją ani szkołami przez nią prowadzonymi. Pragniemy, by szkoły były miejscem poszukiwania nieskrępowanej wiedzy, w duchu tolerancji i poszanowania przekonań każdego człowieka” – czytamy w oświadczeniu.

„Praca Pana Wojciecha Rzehaka nad scenariuszem filmu nie była związana ze sprawowaną przez niego funkcją zastępcy dyrektora Szkół prowadzonych przez Fundację i jako taka nie może być w żaden sposób wiązana i łączona” – informują autorzy oświadczenia.

„Krakowska Fundacja Edukacyjna im.J.S.Bandkiego w żaden sposób nie uczestniczyła w wyżej wymienionej produkcji filmowej” – dodają przedstawiciele placówki.

Oczywiście, niemiecki, polskojęzyczny „Fakt” ubolewa z powodu ukazania się tego rodzaju oświadczenia, wskazując, że jest to rezultat „nagonki ze strony prawicowych mediów”. Wiadomo wszak od czego wolno, a wręcz należy, według niemieckich, polskojęzycznych mediów, się odcinać; na pewno do tej kategorii zachowań nie należy udział w nagonkach na chrześcijan i opluwanie Kościoła Katolickiego.

/fakt.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!