Świat Wiadomości

Marokańska marynarka otworzyła ogień do łodzi transportującej nielegalnych imigrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal rmf24.pl marokańska marynarka wojenna otworzyła ogień w kierunku łodzi z migrantami na Morzu Śródziemnym. W wyniku ran zmarła 22-letnia Marokanka, a trzy osoby zostały ranne i są w stanie ciężkim, w tym jedna w krytycznym. Na pokładzie było 25 osób – poinformowała AFP.

Jak informuje francuska agencja strzały zostały oddane po tym, jak pilot łodzi motorowej nie odpowiedział na wezwanie statku patrolowego. Osoba kierująca łodzią była Hiszpanem i “odmówiła posłuszeństwa” na marokańskich wodach w okolicy M’dig-Fnideq– podała AFP, powołując się na lokalne władze.

Czworo migrantów zostało postrzelonych. W wyniku ran w szpitalu zmarła 22-letnia marokańska kobieta, która, podobnie jak dwóch innych rannych migrantów, pochodziła z miasta Tetuanu na północy Maroka. Czwarta zraniona osoba pochodziła z Al-Hoceimy i przebywa w szpitalu w stanie krytycznym po tym, jak amputowano jej rękę.

Według lokalnych władz w łodzi byli także hiszpańscy przemytnicy. Pilot został już aresztowany, a miejscowe służby wszczęły dochodzenie w tej sprawie.

Według Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji od początku roku do Hiszpanii drogą morską lub lądową przedostało się 38 tysięcy nielegalnych migrantów. Marokańskie władze informują, że w tym samym okresie udaremniły 54 000 migrantów przedostanie się na terytorium Unii Europejskiej.

Czy uważacie, że europejskie służby graniczne powinny się uczyć od Marokańczyków? Piszcie w komentarzach.

Źródło: rmf24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!