Wiadomości

Szkocja wprowadza do szkół lekcje gender – to się nazywa postęp!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szkocja wprowadza do szkół lekcje gender – alarmuje „Nasz Dziennik”. Szkocki rząd z pełną aprobatą przyjął kolejne żądania miejscowych środowisk homoseksualnych. Portal The Guardian podaje, że obowiązkiem szkół państwowych będzie nauczanie młodych pokoleń według narracji ruchów homoseksualnych oraz pokrewnych.

Ustawa z 1988 roku zakazywała władzom lokalnym w Wielkiej Brytanii promowania homoseksualizmu. To prawo zostało uchylone w Szkocji w 2001 roku, zaś w pozostałej części Zjednoczonego Królestwa dwa lata później.

Obecnie pod wpływem lobby homoseksualnego dąży się do indoktrynacji dzieci i młodzieży niebezpieczną ideologią gender. Szkocki rząd zaakceptował wszystkie propozycje zmian w programie nauczania przygotowane przez organizację LGBT „Inclusive Education” – informuje „Nasz Dziennik”.

Gazeta podaje, że wicepremier John Swinney obwieścił, że Szkocja stanie się pierwszym krajem na świecie, który w programie nauczania będzie miał tematy związane z LGBT, m.in. historię ruchów równościowych i kwestie walki z homofobią, bifobią i transfobią.

Jest to atak na tradycyjną funkcję rodziny oraz inżynieria społeczna – mówi psycholog dr Piotr Szczukiewicz.

– Ponieważ rodzina jest naturalna komórką społeczną, myślę, że trzeba bardziej w sposób ekologiczny podchodzić do rodziny. Ideologia genderowa narusza tę naturalną ekologię, czyli te więzi, które opierają się na więziach emocjonalnych, społecznych, na tradycji. Ten rodzaj ideologii, który jest zaproponowany, stanowi pewien rodzaj inżynierii społecznej. Nie liczy się z naturalnym środowiskiem, jest nieekologiczny dla rodziny – wskazuje dr Piotr Szczukiewicz.

Takie działania prowadzą do zniewolenia człowieka – ostrzega teolog Joanna Cabaj z poradni rodzinnej archidiecezji Gdańskiej.

– Już od dawna chciano podporządkować sobie ludzi. Są pewne grupy, którym na tym zależy. Próbowano już przez narkotyki, nikotynę, alkohol, a teraz przyszedł czas na seks – podkreśla Joanna Cabaj.

Na lekcjach dzieciom będą przekazywane szokujące treści. To bardzo niebezpieczne.

– Chce się rozpocząć to uzależnienie u naszych dzieci wtedy, gdy przechodzą tzw. fazę homofilną. Chce się im wmówić, że mogą mieć skłonności homoseksualne. Faza homofilna mówi, że w pewnym wieku dziewczynki wolą bawić się z dziewczynkami, a chłopcy z chłopcami. Jeżeli w tym wieku przyjdzie do nich pseudoekspert, może to zaburzyć prawidłowy rozwój dzieci – zaznacza Joanna Cabaj.

Jest to kolejny krok w stronę „tęczowej” dyktatury – ostrzega „Nasz Dziennik”. We wrześniu tego roku szkocki rząd i policja przeprowadziły kampanię – jak to nazwano – przeciw nienawiści. W rzeczywistości stygmatyzującą i penalizującą wszelkie przejawy krytyki wobec publicznej promocji rozwiązłości.

W Szkocji istnieją środowiska, które nie godzą się na taką propagandę. W rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Roger Kiska z Christian Legal Centre wskazuje: „Jesteśmy bardzo aktywni w tym sporze. Przeciwstawiamy się temu w publikacjach, pracujemy z rodzicami, reprezentujemy grupy rodziców wnoszące skargi, jak i poszczególnych rodziców, zarówno wobec szkół, wobec władz, jak i przed sądami. Mam nadzieję, że w dłuższej perspektywie uda się to odwrócić”.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!