Wiadomości

Szkocja wprowadza do programu nauczania historię LGBTQ

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szkocki rząd zdecydował o wprowadzeniu zmiany w systemie edukacji, polegającej na uwzględnieniu historii LGBTQ w programie nauczania. Dotąd żaden kraj na świecie nie przyjął takiego rozwiązania – donosi portal Do Rzeczy.

Zmiany wejdą w życie w 2021 roku. Wówczas obowiązkowym przedmiotem w szwedzkich szkołach stanie się historia LGBTQ. Decyzja rządu ma związek z przyjętymi w 2018 roku przez Szkocję zaleceniami, aby uczyć dzieci i młodzież „tolerancji wobec mniejszości seksualnych”.

W ramach nowego przedmiotu dzieci będą zgłębiać historię “równości LGBTQ”, będą uczyć się o sposobach radzenia sobie z homofobią i transfobią, a także poznawać szczegóły dotyczące społeczności LGBTQ. Już wiadomo, że nacisk prowadzących ten przedmiot położony będzie na problem braku tolerancji wobec mniejszości seksualnych i trudności, z jakimi spotykają się takie osoby.

– Z przyjemnością ogłaszam, że będziemy pierwszym krajem na świecie, w którym historia tej społeczności zostanie włączona do programu nauczania – zapowiedział oficjalnie wicepremier Szkocji i sekretarz gabinetu ds. edukacji John Swinney.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!