Europa Wiadomości

Szkocja: Student prawa skrytykował Państwo Islamskie i został oskarżony o… islamofobię

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

21-letni student prawa Robbie Travers, który studiuje prawo na Uniwersytecie Edynburskim napisał kilka miesięcy temu na jednym z portali społecznościowych, co myśli o terrorystach ISIS w Afganistanie. Pochwalił bombardowanie przez USA bazy Państwa Islamskiego, pisząc: „jestem zadowolony, że dzięki nam kilku tych barbarzyńców znalazło się o krok bliżej do swoich 72 dziewic”. I to przez tę wypowiedź Travers ma problemy na swojej uczelni.

Władze uczelni wszczęły śledztwo w sprawie wpisów Traversa po doniesieniu innej studentki, czarnoskórej feministki Esme Allman, która uznała jego wpis za „rażąco islamofobiczny”.

Allman uznała również, że jego komentarze uderzają w studentów należących do mniejszości etnicznych i narodowościowych. Wstępne dochodzenie wykazało, że 21-letni student mógł dopuścić się „mowy nienawiści”. Sprawa jest w toku i nie wiadomo, jaki będzie jej finał.

Policja jednak nie prowadzi żadnego postępowania w tej sprawie, to kwestia wewnętrznych reguł obowiązujących na uczelni, więc zaangażowanie policji nie jest konieczne – uważają przedstawiciele Uniwersytetu Edynburskiego. Według Traversa śledztwo w sprawie jego komentarza to nonsens.

Źródło: ndie.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!