Europa Polska Wiadomości

Irlandzka Partia Komunistyczna urządziła pikietę pod polską ambasadą w obronie pomników Armii Czerwonej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Irlandzka Partia Komunistyczna (Communist Party of Ireland) postanowiła zorganizować pikietę pod Konsulatem RP na Eden Quay w Dublinie. Wzięło w niej udział kilkanaście osób.

Irlandzcy komuniści protestowali przeciwko decyzji polskich władz o usuwaniu pomników Armii Czerwonej. Demonstranci wyposażeni w czerwone flagi z żółtym słońcem oraz symbolem sierpa i młota trzymali w dłoniach wydrukowane slogany: „Armia Czerwona i jej sojusznicy pokonali faszyzm”, „Przestać zakłamywać historię w Polsce” , Stop burzeniu antyfaszystowskich pomników.

Dodajmy, że Irlandzka Partia Komunistyczna jest niewielką, nie licząc się w życiu politycznym partią. Niestety na Zachodzie Europy zezwala się na to, aby legalnie działały organizacje odwołujące się do komunistycznego reżimu.

Reakcji ze strony polskiej placówki dyplomatycznej nie odnotowano. Szef Irlandzkiej Partii Komunistycznej Eugene Mc Cartan przekazał list do Ambasadora RP w Irlandii Ryszarda Sarkowicza w którym przeczytać min. możemy:

-„Ustawa uchwalona przez polski rząd w celu usunięcia pomników antyfaszystowskich i Armii Czerwonej w całej Polsce jest poważną zniewagą dla pamięci milionów żołnierzy Armii Czerwonej, którzy oddali życie w bohaterskiej walce o z niemieckim faszyzmem. (…) ” Jest to również zniewaga setek tysięcy Żydów, związkowców, gejów i komunistów wyzwolonych z faszystowskich obozów zagłady w Polsce.

Jednak co jest tutaj najbardziej groteskowe to fakt, że był to pierwszy protest Irlandczyków pod polską placówką dyplomatyczną w historii!

Źródło: nczas.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!