Europa Wiadomości

Szkoci świętują przegraną Anglików

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal onet.pl euro 2020 już się zakończyło. W wielkim finale imprezy Włosi pokonali Anglików po rzutach karnych i podnieśli w górę puchar mistrzów Europy. Po meczu w sieci zaczęły pojawiać się filmy, które pokazują, ile porażka Anglii znaczy dla… Szkotów.

Finał rozpoczął się dla gospodarzy po prostu idealnie. Już w 3. minucie Luke Shaw otworzył wynik spotkania, pokonując bramkarza rywali strzałem z woleja. Do końca pierwszej połowy Anglicy mieli mecz pod kontrolą i wyprowadzali groźne kontry, gdy Włosi męczyli się w ataku pozycyjnym. Po przerwie sytuacja jednak diametralnie się zmieniła, Italia była dużo groźniejsza, doprowadziła do wyrównania i była bliżej wygrania meczu przed serią “jedenastek”.

Podczas gdy na Wembley i w całej Anglii kibice przeżywali porażkę podopiecznych Garetha Southgate’a w rzutach karnych, północni sąsiedzi Anglików świętowali ich porażkę. Jeszcze godziny po meczu, w różnych szkockich miastach regularnie rozlegały się klaksony samochodów, a kibice piłkarscy krzyczeli ze szczęścia.

Autor: Bartosz Klepaczewski

Patrząc na zachowanie Anglików chyba cały cywilizowany świat cieszy się ze zwycięstwa Włochów…

Źródło: onet.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!