Świat Wiadomości

Szeryf amerykańskiego miasta zapowiedział mianowanie wszystkich jego mieszkańców swoimi asystentami by ci mogli uniknąć zakazu noszenia broni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl szeryf hrabstwa Culperer w Wirginii (USA) wyznaczy na asystentów swojego biura wszystkich pełnoletnich mieszkańców, jeżeli rządzący w stanie Demokraci przegłosują jakiekolwiek restrykcje w prawie do posiadania broni palnej. Umożliwi im to bezproblemowy zakup broni.

„Scott Jenkins, szeryf hrabstwa Culpeper w stanie Wirginia (populacja  ok. 50 tysięcy) złożył właśnie publiczną deklarację, że jeśli władze stanowe (miesiąc temu Demokraci przejęli kontrolę nad lokalną legislaturą) przegłosują jakiekolwiek restrykcje na broń, to on zaprzysięgnie na funkcjonariuszy biura szeryfa wszystkich pełnoletnich mieszkańców hrabstwa. W efekcie nie będą ich obowiązywać żadne ograniczenia w dostępie do broni palnej” – podaje facebookowy profil „Światowy dzień walki z hoplofobią”.

„Moje biuro zawsze zachęcało i wspierało przyrodzone prawo obywateli do samoobrony, zapewnione przez Konstytucję (…) będę nadal zachęcał i wspierał do podejmowania przez obywateli szkolenia z obsługi broni palnej, wydawał pozwolenia na broń, by mieli możliwości obrony siebie i swoich najbliższych” – oznajmił.

Scott Jenkins nacodzień sprawuje opiekę nad zespołem składającym się z ponad 150 osób. Jako szeryf jest odpowiedzialny za przestrzeganie i wprowadzanie w życie lokalnego prawa, sprawuje pieczę nad ochroną budynku sądu oraz nadzór nad więzieniem w hrabstwie Culperer. W ostatnich wyborach przeważającą ilością głosów zwyciężył nad niezależnym kandydatem. W trakcie swojej kariery sprawował wiele odpowiedzialnych funkcji: służył jako kryminalny śledczy w stopniu sierżanta i porucznika, sformował pierwszą jednostkę SWAT w hrabstwie Culperer. Prowadził pierwszy program „aktywnego strzelca” dla biura szeryfa jak i lokalnej policji. Z rąk fundacji Veterans of Foreign Wars otrzymał nagrodę funkcjonariusza roku.

 

W Polsce od wielu lat kwestią prawa do posiadania broni zajmuje się Fundacja Ad Arma. Klub Polonia Christiana oraz portal PCh24.pl zaprasza do Elbląga na spotkanie z p. Jackiem Hogą, prezesem fundacji. Spotkanie pod tytułem Czy mamy moralny obowiązek obrony?” odbędzie się 12 grudnia (czwartek) o godz. 18:30 w Hotelu Arbiter (pl. Słowiański 2, Elbląg).

Niezłe posunięcie.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!