Wiadomości

Szefowa sztabu Dudy: Oczekuję od Kidawy-Błońskiej potępienia „GW”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło oczekuje od kandydatki na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, że potępi „Gazetę Wyborczą” za „promocję przemocy wobec kobiet”. Swój apel przedstawiła na antenie TVN24, a potem także w mediach społecznościowych.

– Dziennikarz Gazety Wyborczej do mnie zadzwonił i to on w sposób karygodny prowadził dyskusję – relacjonowała w TVN24 Jolanta Turczynowicz-Kieryłło.

– Matkę która broni dziecka zaatakowanego w nocy przez sprawcę, który ją dusi, która próbuje się uwolnić i gryzie w rękę, żeby przestał ją dusić. I tą matkę opisuje się jako gryzonia? I tytuł daje Gazeta Wyborcza zagryzła i tysiące memów. Jak my się mamy bronić jako kobiety przed taką przemocą – pytała w obecności innych gości programu Babilon Turczynowicz-Kieryłło, wśród których byłą także posłanka Lewicy, Joanna Scheuring-Wielgus.

– Pani nie rozumie pewnego kontekstu – przerwała jej Scheuring-Wielgus.

– Ja rozumiem bardzo dobrze, a kontekst jest polityczny – odpowiedziała szefowa sztabu wyborczego Andrzeja Dudy. dodając, że „oczekuje od M. Kidawy-Błońskiej, że potępi Gazetę Wyborczą za tego typu promocję przemocy wobec kobiet”.

– Pani chyba żartuje – odparła Scheuring-Wielgus.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!