Wiadomości

Szef tureckiego MSZ wyłożył karty na stół. Jaka będzie odpowiedź?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Turcji Recep Tayyi Erddogan powiedział wczoraj, że jego kraj, członek NATO, nie może pozytywnie ocenić planów Szwecji i Finlandii wstąpienia do Sojuszu. Nie wykluczył, że Turcja tu z przysługującego jej prawa weta. Dziś głos w tej sprawie zabrał szef tureckiej dyplomacji Mevlüt Çavuşoğlu.

Wcześniej rzecznik prezydenta Turcji Ibrahim Kalın powiedział, że Turcja nie zamyka drzwi do wejścia Szwecji i Finlandii do NATO. Równocześnie podkreślił, że te kraje wspierają organizacje terrorystyczne YPG/PKK i że kwestia ta wymaga omówienia. W podobnym duchu wypowiedział się minister spraw zagranicznych Turcji, który to jednak wspomniał zarazem, że problem jest szerszy. – To niedopuszczalne, aby nasi sojusznicy wspierali organizacje terrorystyczne, a na nas, za to że walczymy z tymi organizacjami terrorystycznymi, nakładane były ograniczenia eksportowe – powiedział Çavuşoğlu.

Poniekąd więc potwierdził to, o czym pisaliśmy wczoraj, że Turcja postanowiła wykorzystać tę sytuację, by otrzymać wolną rękę do działań w Syrii. Tak więc Turcy uznali, że to dobry moment, by się potargować…

Turcja zgodzi się na przyjęcie Szwecji i Finlandii do NATO, o ile dostanie wolną rękę w Syrii?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!