Wiadomości

Szef MSWiA zapowiedział wyższe kary za znieważanie funkcjonariuszy policji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nikt, kto ośmieli się podnieść rękę na polskiego policjanta, nie może liczyć na bezkarność – zaznaczył minister spraw wewnętrznych. To reakcja Mariusza Kamińskiego na pytanie o możliwe zmiany prawne związane z atakami na policjantów w internecie.

Do takich sytuacji doszło po ubiegłotygodniowym strajku przedsiębiorców w Warszawie. Manifestacja była nielegalna, jednak jej uczestnicy nie reagowali na apele policji o rozejście się. Funkcjonariusze byli zmuszeni użyć gazu łzawiącego.

– To niezwykle przykra sprawa, że pojawiają się w internecie osoby, które używają gróźb karalnych pod adresem konkretnych funkcjonariuszy. Te osoby będą identyfikowane i bezwzględnie poddawane wszelkim konsekwencjom prawnym – zapewnił szef MSWiA.

Mariusz Kamiński podkreślił, że policja to formacja, której zadaniem jest ochrona obywateli, bez względu na poglądy. Tę ochronę widać szczególnie w dobie koronawirusa.

– Już od pierwszego dnia funkcjonariusze policji włączyli się aktywnie, ponadstandardowo, mając dodatkowe zadania w skuteczne egzekwowanie rygorów sanitarnych. To ogromna praca policji, ponad 6 mln wizyt u obywateli przebywających w kwarantannie. Jako minister spraw wewnętrznych, w imieniu obywateli, chcę złożyć ogromne podziękowania dla policji, dla funkcjonariuszy policji za te działania, za te działania porządkowe, które są podejmowane i będą być może podejmowane – akcentował min. Mariusz Kamiński.

Policjanci w związku z tzw. strajkiem przedsiębiorców zatrzymali blisko czterysta osób, w tym pięć procesowo. Kontrowersje wywołały informacje o zatrzymaniu senatora KO Jacka Burego, którym policjanci zaprzeczyli.

/Radio Maryja/

Stanisław Michalkiewicz! Stanisław Krajski! Ewa Kurek! Radosław Sikora i inni autorzy w Nowym numerze Magna Polonia! Sprawdź już teraz!! Kupując wpierasz wolne media!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!