Wiadomości

Szef MON: Pomnik Czynu Powstańczego na Górze św. Anny zostanie odnowiony

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na Górze św. Anny odbyło się dziś ślubowanie uczniów Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Tułowicach. Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wręczył uczniom klasy wojskowej, którzy dziś złożyli ślubowanie, akty pasowania na kadeta.

30 uczniów z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Tułowicach złożyło dziś na Górze św. Anny ślubowanie. W pięciu szkołach na terenie woj. opolskiego jest osiem klas wojskowych, w których uczy się ok. 200 kadetów

– Miejsce, w którym dziś kadeci składają ślubowanie jest miejscem wyjątkowym. Tu ponad 100 lat temu powstańcy śląscy toczyli bitwę o przynależność do Polski – przypomniał wicepremier Błaszczak.

– Góra św. Anny to ważne miejsce w historii Polski. Stojący tu pomnik stanowi bardzo ważny znak polskości tych ziem. Ten pomnik będzie odnowiony. Całe to miejsce zostało powierzone Wojsku Polskiemu. Dbając o to miejsce, oddajemy także pamięć powstańcom śląskim – stwierdził szef MON.

w klasach wojskowych uczy się niemal 20 tys. uczniów (w ponad 750 klasach w 265 szkołach).
Ministerstwo Obrony Narodowej oferuje nie tylko wsparcie merytoryczne, realizowane w oparciu o patronackie jednostki wojskowe, ale także finansowe.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!