Wiadomości

Szef libijskiego Rządu Porozumienia Nardowego Fajiz as-Sarradż podpisał porozumienie, Haftar poprosił o czas…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Moskwie dobiegły końca rozmowy w sprawie zawieszenia broni w Libii, którego gwarantami mają być Rosja i Turcja. Dokument został podpisany przez szefa Rządu Porozumienia Narodowej Libii Fajiza as-Sarradża oraz szefa Najwyższej Rady Stanu Chaleda Miszri. Stojący na czele Libijskiej Armii Narodowej feldmarszałek Chalifa Haftar oraz Akil Saleh, przewodniczący Izby Deputowanych rezydującej w Tobruku, prawdopodobnie podpiszą go jutro.

W dokumencie jego sygnatariusze stwierdzają, że ​​strony konfliktu w Libii zgodziły się ustanowić linię kontaktową w celu trwałego zawieszenia broni. Ponadto zapisano tam, że należy podjąć działania w celu skoordynowania działań na rzecz deeskalacji napięcia wojskowego.

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział po zakończeniu rozmów, że dowódca Libijskiej Armii Narodowej feldmarszałek Chalifa Haftar poprosił o dodatkowy czas. Z kolei minister spraw zagranicznych Turcji Mevlüt Çavuşoğlu wyraził nadzieję, że marszałek Haftar podpisze porozumienie i że możliwe będzie powrót do porozumienia politycznego w ramach ONZ.

/ria.ru, aa.com.tr/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!