Wiadomości

Szef Komisji Europejskiej: Bez milionów Afrykańczyków Europa będzie stracona

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bruksela otwiera możliwości prawne przed migrantami, „którzy chcą przybyć” do Europy, mówi szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, deklarując, że Europa potrzebuje masowej imigracji z Afryki.

Jutro rozpocznie się szczyt Unia Europejska – Afryka, podczas którego będzie między innymi omawiany temat masowej migracji. W przeddzień szczytu w rozmowie z Deusche Welle Jean-Claude Juncker powiedział, że „jeśli nie zaoferujemy legalnych sposobów emigracji do Europy i osiedlenia się w Europie, będziemy zgubieni”.

„Jeśli ci, którzy przyjeżdżają – którzy, ogólnie rzecz biorąc, są biedni i potrzebujący – nie będą mieli możliwości dostania się do europejskiego domu przez drzwi wejściowe, będą przedostawać się przez tylne okna”

Stwierdziwszy, że kontynent „będzie zdecydowanie potrzebował imigracji w nadchodzących dziesięcioleciach”, dodał, że narody UE „muszą zapewnić [Afrykańczykom], którzy chcą przybyć i są w stanie przybyć, i których sytuacja pozwala na przybycie, prawo do przebycia drogi do Europy”.

Spytany przez niemieckiego publicznego nadawcę, dlaczego w Europie istnieje „tak wielki opór” przeciwko otwarciu granic przed trzecim światem i dlaczego UE nie może poszczycić się „sukcesem”, gdy chodzi o narzucenie masowej imigracji krajom na całym kontynencie, Juncker odpowiedział, że Bruksela „mówiła państwom członkowskim o ich odpowiedzialności”

„Zobaczymy, co z tym zrobią państwa członkowskie” – powiedział, dodając, że masowa imigracja jest „wielkim wyzwaniem naszych czasów” i że kraje europejskie muszą mieć takie same spojrzenie na to jak Komisja Europejska.

/breitbart.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!