Świat Wiadomości

Szef CNN przyznał, że stacja sztucznie nakręcała liczbę zgonów spowodowanych COVID-19

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal tvp.info w sieci opublikowano kolejną część nagrań z udziałem dyrektora technicznego CNN Charliego Chestera. Po tym, jak w pierwszej części ujawnionych materiałów mówił o tym, że amerykańska stacja w kampanii prezydenckiej uderzała w Donalda Trumpa za pomocą propagandy, mężczyzna zdradza, że CNN miała nakręcać liczbę zgonów spowodowanych COVID-19 dla podniesienia własnych ratingów.

– Spójrzcie, co zrobiliśmy, my (CNN) wypchnęliśmy Trumpa (z Białego Domu). (…) Na 100 proc. wierzę, że gdyby nie CNN, nie wiem, czy Trump zostałby odsunięty od władzy. Przyszedłem do CNN, bo chciałem być tego częścią – powiedział mężczyzna w jednym z fragmentów nagrania, ujawnionych przez Project Veritas.
Jak opisują amerykańskie media, mężczyzna został potajemnie sfilmowany w czasie serii randek, które były przykrywką dla dziennikarki prawicowej grupy.

Założyciel Project Veritas James O’Keefe w środę opublikował na Twitterze kolejną część nagrań z dyrektorem CNN. Ze słów Charliego Chestera wynika, że CNN liczyło na wyższą liczbę ofiar śmiertelnych koronawirusa w USA, które miały poprawić wyniki stacji.

– Mam poważny problem z tym, jak wyliczamy, ile osób umiera każdego dnia. (…) Zróbmy je (statystyki) wyższymi, na przykład, dlaczego nie są, wiesz, dostatecznie wysokie, dzisiaj. Wyższe byłyby lepsze – opisuje Chester przyznając, że „miał problem” z takim działaniem.

Dyrektor opisuje też, jak jego telewizja wykorzystywała społeczne obawy przed pandemią.

– To zmartwienie, ten strach naprawdę napędzają wyniki (ratingów – red.). Strach to ważne rzeczy, które sprawiają, że słuchasz – stwierdził

Na nagraniu Chester wskazuje, że to właśnie z tego powodu CNN tak często pokazuje statystyki ofiar COVID-19 u boku ekranu.

W jednym z fragmentów mężczyzna wyjaśnia, że w redakcji jest czerwony telefon, na który osobiście dzwoni szef stacji, aby instruować dziennikarzy i producentów, by forsowali pewne propagandowe tematy, które mogą poprawić oceny CNN. Z jego słów wynika, że czasami to sam Jeff Zucker (prezes CNN Worldwide) telefonował i mówił, by podobnie podać statystyki podczas mniej emocjonujących wiadomości. – Nie ma czegoś takiego jak bezstronne wiadomości – podkreślił Chester.

Jak wskazuje FoxNews, CNN nie odpowiedziało na prośby o komentarz do ujawnionych nagrań.

Czy CNN w końcu upadnie?

Źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!