Wiadomości

Szef Amber Gold dostanie od Polski odszkodowanie za zbyt długi pobyt w areszcie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Polska wypłaci odszkodowanie Marcinowi P.? Według „Faktu” to możliwe. Europejski Trybunał Praw Człowieka uważa, że twórca piramidy finansowej Amber Gold siedzi w areszcie za długo! Co więcej, jego dalszy pobyt za kratami uważa za nieuzasadniony.

Marcinowi P. nie podoba się to, że siedzi w areszcie zbyt długo. Jego obrońca skierował pismo do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w którym żali się na tę sytuację. Sąd zajął się sprawą. Co prawda ostatecznej opinii nie wydał, ale zaproponował Polsce ugodę. Według ETPC w ramach zadośćuczynienia Marcin P. mógłby dostać niecałe 8 tys. euro. Jak podkreśla „Fakt”, powołując się na nieoficjalne informacje podobne rozwiązanie zaproponowano w sprawie Katarzyny P.

– Potwierdzam, że Europejski Trybunał Praw Człowieka zaproponował Polsce ugodę z moim klientem — mówi cytowany przez „Fakt” obrońca Marcina P., mec. Michał Komorowski.

Prawnik podkreśla, że sytuacja dowodzi tego, że jego klient siedzi w areszcie zbyt długo.

– Nie pieniądze, które mógłby otrzymać mój klient są dla nas najważniejsze. Najważniejsze jest to, że trybunał przychylnie spojrzał na nasze zażalenie, co jest dowodem na to, że Marcin P. w areszcie przebywa zbyt długo – stwierdza Komorowski.

Gazeta podkreśla, że rząd nie musi przystać na ugodę. Wtedy Trybunał jeszcze raz zajmie się sprawą Marcina P.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!