Wiadomości

Marek Jakubiak odchodzi z Kukiz’15? Paweł Kukiz: “Życzę mu wszystkiego dobrego przy zakładaniu jego partii”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poseł Marek Jakubiak podjął decyzję o odejściu z klubu Kukiz‘15 – wynika z nieoficjalnych informacji. Decyzję zamierza ogłosić w piątek o godz. 21.30 w mediach społecznościowych – poinformował PAP poseł.

Informację o tym, że Jakubiak opuści klub Kukiz‘15 jako pierwsze podało radio RMF FM.

W rozmowie z PAP Marek Jakubiak przyznał, że swoją decyzję dotyczącą przyszłości w klubie Kukiz‘15 zamierza ogłosić w piątek o godz. 21.30, m.in. w mediach społecznościowych. Przed tygodniem klub Kukiz‘15 opuścił Jakub Kulesza, który przystąpił do partii Wolność Janusza Korwin-Mikke, co wywołało krytyczne wobec m.in. Jakubiaka wpisy lidera ruchu Pawła Kukiza.

Wcześniej z klubu odszedł Adam Andruszkiewicz. Jakubiak w ubiegły piątek na Twitterze życzliwie wyraził się o obu posłach. Kukiz zareagował wpisem „Marek! Idź za nimi, skoro im dobrze życzysz!”.

– Życzę Markowi Jakubiakowi wszystkiego dobrego przy zakładaniu jego partii, ale nie ma zgody na użycie nazwy Kukiz‘15 czy K‘15 czy jakiegokolwiek hasła wyborczego Kukiz‘15 – powiedział w piątek lider ruchu Paweł Kukiz odnosząc się do zapowiedzi odejścia Jakubiaka z Kukiz‘15.

W piątek pojawiły się nieoficjalne informacje, że Jakubiak podjął decyzję o odejściu z klubu Kukiz‘15. Sam poseł powiedział PAP, że decyzję dotyczącą swej przyszłości zamierza ogłosić w piątek o godz. 21.30, m.in. w mediach społecznościowych.

Paweł Kukiz zapytany o spodziewane odejście Jakubiaka z klubu Kukiz‘15 powiedział PAP, że o całej sprawie dowiedział się od osób trzecich.

– Rozumiem, że Jakubiak nie mógł się pogodzić z tym, że Kukiz‘15 nie będzie partią polityczną i nie będzie pobierał subwencji z budżetu państwa — stwierdził lider ruchu Kukiz‘15.

– Życzę mu wszystkiego dobrego przy zakładaniu jego partii, ale muszę powtórzyć, że nie ma zgody na użycie nazwy Kukiz‘15 czy K‘15, czy jakiegokolwiek hasła wyborczego Kukiz‘15 — podkreślił. Kukiz dodał, że wiadomość przyjmuje z żalem, ale – stwierdził – „Jakubiak wiedział, że wchodzimy jako ruch obywatelski, apartyjny, który nie pobiera subwencji – nagle go olśniło, że to jest jakaś zła koncepcja”.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!