Wiadomości

Szef Al-Kaidy wezwał muzułmanów, by atakowali cele zachodnie, izraelskie i rosyjskie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przywódca Al-Kaidy Ajman al-Zawahiri wezwał muzułmanów do atakowania celów amerykańskich, europejskich, izraelskich i rosyjskich – poinformował amerykański ośrodek SITE Intelligence Group, monitorujący aktywność organizacji ekstremistycznych w mediach.

W środę przypadała 18. rocznica zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku, gdy zaatakowane zostały wieżowce World Trade Center w Nowym Jorku i budynek Pentagonu w Waszyngtonie. Zginęło wówczas blisko 3 tysiące ludzi.

Za zamachami stała Al-Kaida.

Wygłoszone z okazji 18. rocznicy tych wydarzeń przemówienie Zawahiriego zostało zarejestrowane w ponad 30-minutowym nagraniu wideo, wyprodukowanym przez fundację as-Sahab, medialną komórkę Al-Kaidy.

W przemówieniu – jak podała amerykańska SITE Intelligence Group – 68-letni Zawahiri skrytykował wycofujących się z dżihadu: odniósł się w ten sposób do byłych dżihadystów, którzy w więzieniu zmienili poglądy i nazwali ataki z 11 września niedopuszczalnymi, ponieważ zginęli w nich niewinni cywile.

Zawahiri wezwał również muzułmanów do atakowania celów amerykańskich, europejskich, izraelskich i rosyjskich.

– Jeśli chcesz, aby dżihad koncentrował się wyłącznie na celach wojskowych, amerykańskie wojsko jest obecne na całym świecie, od Wschodu po Zachód – mówił szef Al-Kaidy.

– W waszych krajach jest pełno amerykańskich baz, z tymi wszystkimi niewiernymi i korupcją, którą szerzą – podkreślił.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!