Wiadomości

Szczepienie po mszy świętej. Punkty staną przy kościołach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W niedzielę przy kolejnych małopolskich kościołach lub w ich sąsiedztwie staną mobilne punkty szczepień.

Dyrektor biura prasowego archidiecezji krakowskiej ks. Łukasz Michalczewski zachęca, by skorzystać z tej możliwości. Małopolska jest liderem w liczbie nowych zakażeń.

Zgodnie z informacjami biura wojewody, w najbliższą niedzielę mobilne punkty szczepień znajdą się przy kościołach w Niedźwiedziu (powiat limanowski), Spytkowicach, Laskowej, Ropie, Radgoszczy. Szczepienia prowadzone będą też w ośrodkach kultury, na terenie szkół i świetlic w Piwnicznej-Zdroju, Łukowicy, Nawojowej, Ropie, Radgoszczy i Gromniku. Mobilne punkty z jednodawkowymi preparatami Johnson&Johnson mają czekać na mieszkańców od godz. 7.30 do 15.30.

Akcja szczepień prowadzona jest wspólnie z archidiecezją krakowską i diecezją tarnowską oraz małopolskimi samorządowcami.

– Zachęcam, by skorzystać z tej możliwości – zaapelował o udział w szczepieniach dyrektor biura prasowej archidiecezji krakowskiej ks. Łukasz Michalczewski.

Jak dodał, epidemia nie traci na sile. – Po raz kolejny z trwogą obserwujemy wzrastającą liczbę chorych, szczególnie za naszą zachodnią granicą. Stąd nasz apel o podjęcie refleksji, zwłaszcza przez osoby niezaszczepione, nad możliwością skorzystaniem z jedynego narzędzia w walce z Covid-19, jakim są szczepienia – powiedział ks. Michalczewski.

W sobotę w Małopolsce akcja szczepień trwa na Małym Rynku w Krakowie, w Świątnikach Górnych, Szycach, Bieczu, Gdowie, Łopusznej, Sromowcach Niżnych.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!