Wiadomości

Szczecin: Sprofanował krzyż i pobił księdza, który próbował go powstrzymać

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na terenie jednej ze szczecińskich parafii nieznany mężczyzna próbował sprofanować krzyż w kościele. Ksiądz chciał go powstrzymać i wtedy został brutalnie pobity, ma m.in. złamaną szczękę. Ksiądz przebywa w szpitalu.

Do napadu doszło w środę około 10 na terenie parafii pw. św Jóżefa na szczecińskich Pomorzanach. Młody mężczyzna z piwem w dłoni wszedł do kościoła pw. św. Józefa na Pomorzanach, połamał krzyż i uderzył duchownego. Parafianka powiadomiła księży z plebanii, że ktoś dewastuje przedsionek kościoła. Na miejsce zszedł ks. Marcin Nockowski.

– Zachowanie mężczyzny było co najmniej dziwne – relacjonuje na podstawie filmu z monitoringu ks. Dariusz Olszak z parafii pw. św. Józefa. – Podrygiwał, wskakiwał, pluł na ścianę, próbował wejść do środka, a kiedy nie mógł otworzyć drzwi szklanych, gdzie stał stary drewniany, zabytkowy krzyż z metalową pasyjką Pana Jezusa, wskoczył na to, połamał i wyszedł z kościoła.

– Gdy zobaczył duchownego, zawrócił – dodaje ks. Olszak. – Wrócił, wdał się z nim w dyskusję. W pewnym momencie z prawej pięści przywalił w lewą część twarzy, w policzek księdzu Marcinowi. Przyjechała policja, złapali gościa. Okazało się, że ks. Marcin miał wybity ząb. Na chirurgii szczękowej okazało się, że mam pękniętą żuchwę, krwiaka i jest potrzebna operacja.

Poszkodowany ksiądz przebywa w szpitalu, w czwartek przejdzie operację, czuje się dobrze. Jest bardzo obolały. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Zatrzymany, około 30-letni mężczyzna zniszczył w przedsionku kościoła drewniany zabytkowy 1,5-metrowy krzyż, elektryczną kadzielnicę i kropielnice.

/Radio Szczecin/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!