Wiadomości

Iran: Służby chciały pochować go w tajemnicy, ale mieszkańcy do tego nie dopuścili

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zeszłej nocy agenci Ministerstwa Wywiadu wykradli ciało Ramina Hosseina Panahi, ojca Khalo Mirzy, ze szpitala w Sanandadżu w Irańskim Kurdystanie i przenieśli je do Wielkiego Meczetu w Ghorouchia (Sanandadż), nie mając na to zgody rodziny, która nawet nie została o tym poinformowana.

Mieszkańcy miasta Dehgolan, przybywszy na czas na cmentarz, zapobiegli potajemnemu pochowaniu ciała przez agentów reżimu i pochowali je sami podczas krótkiej ceremonii.

“Ci ludzie przybyli dziś wieczorem z pomocą naszej rodzinie w możliwie najkrótszym czasie, odebrali wywiadowi ciało mojego ojca i sami je pochowali. Dziś wieczorem republika po raz kolejny przegrała w konfrontacji z wolą ludu, a ludzie pokazali, że nasza rodzina jest w ich sercach” – napisał na twitterze syn Ramina Hosseina Panahi, działacz kurdyjski Amjad Hossein Panahi.

Ramin Hossein Panahi przez trzy lata zabiegał o odnalezienie miejsca pochówku skazanego na śmierć syna. Teraz i jego chciano pochować w tajemnicy przed bliskimi, ale ci do tego nie dopuścili.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!