Wiadomości

Szczątki rakiety w lesie pod Bydgoszczą. Polska poprosiła o pomoc USA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Polska zwróciła się do Stanów Zjednoczonych o pomoc w wyjaśnianiu wątpliwości dotyczących odnalezienia w okolicach Bydgoszczy szczątków wyprodukowanej w Rosji rakiety. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, polskie służby już współpracują w tej sprawie ze służbami amerykańskimi.

Według naszych informacji, strona polska liczy na materiały, które pozwolą stwierdzić, skąd przyleciała rakieta znaleziona w podbydgoskim lesie. Chodzi o wyjaśnienie również, jaką trasę przebyła i kiedy dokładnie to nastąpiło. Nie jest wykluczone, że amerykańska infrastruktura zarejestrowała ten obiekt.

Jak sugeruje resort obrony, wyprodukowana w Rosji rakieta mogła zostać wystrzelona już w grudniu zeszłego roku, gdy Rosja prowadziła zmasowany atak rakietowy na Ukrainę. Według naszych informacji rozpatrywane są też wersje, że to o wiele świeższy incydent.

W zeszłym tygodniu przypadkowa osoba natknęła się w lesie w Zamościu koło Bydgoszczy na szczątki wbitej w ziemię kilkumetrowej rakiety. Nie było śladów eksplozji, rakieta nie miała też głowicy.

Czytaj też:

RMF FM: Wiadomo, czym jest „powietrzny obiekt wojskowy”, znaleziony w lesie pod Bydgoszczą

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!