Wiadomości

Systemy przeciwlotnicze HİSAR A+ i HİSAR O+ są już na wyposażeniu Tureckich Sił Zbrojnych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Systemy rakietowe HİSAR A+ i HİSAR o+, stanowiące ważne elementy w wielowarstwowej obronie powietrznej Turcji, zostały dostarczone do Tureckich Sił Zbrojnych ze wszystkimi ich elementami. System obrony powietrznej HİSAR O+ zniszczył szybki cel na dużej wysokości w ostatnim teście akceptacyjnym przed wejściem na stan Tureckich Sił Zbrojnych w grudniu 2021 r. System HİSAR O+ wraz ze wszystkimi jego elementami został dostarczony do Dowództwa Wojsk Lądowych w pełnej wydajności i uruchomiony.

Przypomnijmy, że po wprowadzeniu na uzbrojenie Tureckich Sił Zbrojnych systemów rakietowych HİSAR A+, co nastąpiło wiosną 2021 roku, powstał Samobieżny Autonomiczny System Rakietowy Obrony Powietrznej Małej Wysokości (Autonomiczny HİSAR A+), który zawiera wszystkie niezbędne podsystemy i który jest w stanie funkcjonować samodzielnie, został również dostarczony wojsku. Od lipca 2021 r. wszystkie elementy systemu HİSAR A+ trafiły do ​​Sił Zbrojnych Turcji, przy czym Autonomiczny HİSAR A+ będzie wykonywał zadania związane z obroną przeciwlotniczą opancerzonych jednostek zmechanizowanych i mobilnych. Ma on bowiem zdolność poruszania się w trudnych warunkach terenowych, szybkiej zmiany pozycji, krótkich czasów reakcji i samodzielnego wykonywania zadań.

System HİSAR-O+ ma standardowo 18 pocisków przechwytujących (3 wyrzutnie) na poziomie baterii i 54 (9 wyrzutni) na poziomie dywizjonu. System, który ma zdolność wykrywania i śledzenia celów w odległości 40-60 km, może śledzić >60 celów. System ma maksymalny zasięg 25 km z pociskami kierowanymi IIR i 25-35 km z kierowanymi pociskami RF.

System obrony powietrznej dalekiego zasięgu SİPER, którego testy są kontynuowane, ma być gotowy w 2023 roku.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!