Wiadomości

Syryjskie siły rządowe zdobyły miasto Dżardżanez, Turcy okrążeni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W świetle ostatnich doniesień syryjskie siły rządowe zdobyły miasto Dżardżanez, które miało stanowić silny bastion oporu oddziałów Hajat Tahrir asz-Szam i Dżabhat al-Watanija lil-Tahrir, a które po stosunkowo krótkim boju przeszło pod kontrolę wojsk Asada. Na tym jednak się nie skończyło i po zdobyciu Dżardżanezu wojska rządowe zdobyły wioski Abu Makkah i Surman. Tym samym pierścień okrążenia wokół bazy wojsk tureckich w al-Surman, w oficjalnej nomenklaturze noszącej nazwę punkt obserwacyjny nr 8, zupełnie się zacisnął.

Tymczasem niespełna dwie godziny temu informowaliśmy, że w ciągu dzisiejszego dnia syryjskie siły rządowe i oddziały ich sojuszników zdobyły w prowincji Idlib 12 miejscowości, a od początku rozpoczętej w czwartek ofensywy – 26 miejscowości i że zaczyna się bój o Dżardżanez…

W ciągu dzisiejszego dnia wojska syryjskie zdobyły w Idlibie 12 miejscowości, od czwartku – 26

Według źródeł prorządowych Hajat Tahrir asz-Szam i inne grupy bojowników negocjują obecnie przekazanie miasta Maarat al-Numan rządowi w Damaszku i otwarcie autostrady M5 w zamian za wstrzymanie natarcia przez wojska rządowe.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!