Wiadomości

Syryjskie siły rządowe zamknęły pierścień okrążenia wokół tureckiego punktu w Hisz, Turcja ściąga posiłki…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Syryjskie siły rządowe zamknęły pierścień okrążenia wokół tureckiego punktu w Hisz, w prowincji Idlib. Jak poinformowała Agencja Anadolu, Turcja ściąga posiłki do rejonu walk, wojna wisi w powietrzu…

Syryjskie siły rządowe kontynuują ofensywę w Wielkim Idlibie, nacierając na dwóch kierunkach – w południowo-wschodniej części prowincji Idlib. gdzie po zdobyciu Ma’arrat an-Numan kierują się wzdłuż autostrady M5 na północ i równocześnie rozszerzając stan posiadania w kierunku zachodnim, oraz w zachodniej części prowincji Aleppo.

Tymczasem protureccy bojownicy dzisiejszej nocy otworzyli nowy front, atakując wojska syryjskie w północnej części prowincji Aleppo. Do sieci trafiły filmy, na których widzimy, jak bojownicy wchodzą do zdobytego budynku, na którym wiszą flagi rosyjska i syryjska…

Protureccy bojownicy zrzucają rosyjską flagę i depczą ją

Oddziały protureckie najpierw zaatakowały w rejonie na zachód od al-Bab, gdzie udało im się zdobyć kilka wsi, po czym kolejne uderzenie, poprzedzone atakiem trzech dżihad-mobili (pojazdów wypełnionych materiałami wybuchowymi, prowadzonymi przez kierowców-samobójców), wyprowadzone zostało w rejonie na północny-zachód od Aleppo, w mieście Az-Zahra.

Choć formacjom protureckim udało się poczynić istotne postępy zarówno w mieście Az-Zahra, jak i w rejonie al-Bab, gdzie zdołały one zbliżyć się na odległość kilkunastu kilometrów od miasta Aleppo, wydaje się, że nie wpłynęło to na przebieg ofensywy w Wielkim Idlibie, gdzie syryjskie siły rządowe zdobyły kolejnych kilka miejscowości, a co szczególnie istotne – udało im się zamknąć pierścień okrążenia wokół tureckiego posterunku wojskowego nr 13 w Hisz.

Tymczasem zaobserwowano, że w kierunku granicy syryjskiej zmierzają kolumny tureckie wyposażone w ciężki sprzęt, w tym samobieżne haubice 155 mm Firtina.

Przypomnijmy, że wczoraj prezydent Turcji w ostrych słowach skrytykował postawę Rosji w Syrii i zagroził, że Turcja nie cofnie się przed użyciem wojska.

„Nie możemy się zatrzymać. Szczerze pragniemy stabilności w całej Syrii. W tym celu nie zawahamy się zrobić wszystkiego, w tym użyć siły wojskowej” – powiedział Erdogan.

Erdogan rzuca wyzwanie „imperialstom i krzyżowcom”

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!