Wiadomości

Syryjskie siły rządowe przejęły kontrolę nad sporym terytorium w południowo-zachodniej części kraju

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Taktyka polegająca na przeplataniu bombardowań lotniczych i artyleryjskich oraz ataków przy użyciu grup uderzeniowych z rozmowami z broniącymi się bojownikami przyniosła skutek. Syryjskie siły rządowe przejęły kontrolę nad obszarem położonym na północ od wsi Musajka, którą to udało się kilka dni temu zdobyć, przez bojownicy znajdujący się na północ od niej znaleźli się w operacyjnym okrążeniu. W tej sytuacji część z nich zdecydowała się przejść na stronę sił Asada, zaś pozostali przebili się na południe, w rejon miasta Basra al-Harir, które obecnie jest intensywnie bombardowane przez lotnictwo syryjskie.

Wyzwolony przez syryjskie siły rządowe obszar ma powierzchnię ok. 400 kilometrów kwadratowych. W walkach, których efektem jest przejęcie kontroli nad nim, siły rządowe straciły – według bojowników – dwa czołgi, jeden BMP i do czterdziestu żołnierzy. Nadto uszkodzony został samolot MiG-23, który to jednak zdołał dolecieć na lotnisko.

Wydaje się, że wojska syryjskie nie będą atakować czołowo miasta Basr al-Harir, ale spróbują odciąć je od sił głównych bojowników, uderzając w rejonie na południe od miasta.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!