Wiadomości

Syryjskie siły rządowe prowadzą natarcie w kierunku na Dajr az-Zaur

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie czekając na ostateczne rozprawienie się ze zgrupowaniem okrążonym w „akerbackim kotle” syryjskie siły rządowe podjęły natarcie w kierunku miasta Dajr az-Zaur, w którym broni się, będąc w okrążeniu, miejscowy garnizon wojsk syryjskich.

31 sierpnia 2017 roku oddziały wojsk syryjskich dotarły od zachodu do administracyjnej granicy między prowincjami Homs i Dajr az-Zaur , po czym kontynuowały natarcie w kierunku stolicy prowincji Dajr az-Zaur. W rejonie na wschód od oazy Al-Kom pododdziały specnazu – „Tygrysów” zdobyły górę Dżebel Budzajri. Najdalej wysunięte oddziały „Tygrysów” znajdują się obecnie w odległości niespełna 40 km od miasta Dajr az=Zaur.

Nieco dalej na południe prowadzone jest natarcie wzdłuż trasy As-Suhna – Dajr az-Zaur. Oddziały ISIS próbowały tu kontratakować (z wykorzystaniem samobójczego ataku przy użyciu samochodu wypełnionego ładunkami wybuchowymi), ale zostały one odparte. Wojskom syryjskim udało się posunąć tu naprzód o ok. 12 – 13 km i zdobyć niewielkie wioski Harbisz i Bir ar-Rabdża.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!