Europa Świat Wiadomości

Syryjskie kobiety apelują do Europy by ta wydaliła ich mężczyzn z powrotem do kraju

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal dzienniknarodowy.pl syryjskie kobiety skarżą się, że nie ma wystarczającej liczby mężczyzn, by odbudować zniszczony kraj. Dziennikarz szwedzkiego nadawcy publicznego SVT (Sveriges Television AB) Johan-Mathias Sommarström udał się do Damaszku, gdzie rozmawiał ze studentkami miejscowego uniwersytetu.

Jak sam zauważył, ok. 70 % pobierających tam nauki jest płci żeńskiej.

– Rozejrzyjcie się, widzicie tylko kobiety. Na uczelniach, na ulicach, w kawiarniach, tylko kobiety – powiedziały Sommarströmowi w nagranym materiale dwie z nich: Safaa i Szejma.

Inna studentka, Lina, również zauważyła dysproporcję w demografii kraju, rozbijając liberalną iluzję forsowaną od kilku lat na Zachodzie, jakoby fale migracyjne z 2015 r. składały się z kobiet i dzieci uciekających przed wojną.

Aby rozwiązać problem, syryjski rząd powinien wydać powszechną amnestię dla mężczyzn, którzy opuścili kraj, aby uniknąć służby wojskowej, aby mogli oni pomóc w odbudowie kraju – tłumaczyła Lina.

– Rozwiązaniem jakiego oczekujemy od krajów europejskich jest wyrzucenie ich i dostarczenie do Syrii, gdzie mogą rozpocząć odbudowę kraju – stwierdziła

Szwedzki reporter zauważył, że ​​zanim konflikt rozpoczął się osiem lat temu, niewiele ponad 4 % gospodarstw domowych w Syrii było ekonomicznie kierowanych przez kobiety; Obecnie liczba ta wynosi nieco ponad 22 % wynika z badania przeprowadzonego przez waszyngtoński think tank założony przez pochodzących z Bliskiego Wschodu emigrantów – Instytut Tahrir Na Rzecz Polityki na Bliskim Wschodzie (Tahrir Institute for Middle East Policy).

Niektóre młode kobiety dostrzegają tego pozytywy; podobnie jak kobiety masowo wchodzące na rynek pracy w okresie I i II Wojny Światowej, gdy niedostatek mężczyzn pozwolił na wzmocnienie pozycji kobiet w społeczeństwach.

– To naprawdę może być pozytywny rozwój. Wcześniej nie było akceptowane, aby kobiety pracowały w pewnych obszarach, ale teraz społeczeństwo jest zmuszone je zaakceptować i uważam, że jest dobre – powiedziała Safaa. – W przyszłości zobaczysz kobiety, które naprawiają samochody, ponieważ kobiety muszą podejmować tradycyjne prace męskie, aby móc wspierać swoje rodziny.

Wiele młodych kobiet twierdzi, że obawia się, że nie będzie w stanie wyjść za mąż i mieć rodzin, ponieważ nie ma w Syrii wystarczającej liczby mężczyzn.

Co wy na to? Czy powinniśmy posłuchać prośby zatroskanych Syryjek? Piszcie w komentarzach.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!