Wiadomości

Syryjczycy ociągają się z wyjazdem na wojnę przeciw Ukrainie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ukraiński wywiad donosi, że władze Syrii mają poważny problem z werbunkiem bojowników na wojnę po stronie Rosji przeciwko Ukrainie. Doniesienia o ogromnych stratach wojsk rosyjskich sprawiły, iż Syryjczycy nie chcą jechać na Ukrainę.

„Wcześniejsze obietnice władz syryjskich o systematycznym dostarczaniu najemników dla armii rosyjskiej nie zostały spełnione. Obiecywany „łatwy spacer” został zastąpiony doniesieniami o zaciekłych walkach i ciężkich stratach rosyjskich. Większość syryjskich żołnierzy nie chce ryzykować życia za iluzoryczne pieniądze. Wiadomo, że obecnie rosyjscy agenci próbują też porozumieć się w sprawie rekrutacji najemników z 16. Brygady Syryjskiej Republiki Arabskiej” – czytamy w komunikacie ukraińskiego wywiadu.

22 marca odbyło się spotkanie dowódcy 8. Brygady w południowosyryjskiej prowincji Dara pułkownika Nasima Abu Irry z generałem rosyjskich sił zbrojnych Aleksandrem Żurawlewem (odpowiadającym za południowe prowincje syryjskie). Rosyjski generał zażądał listy bojowników gotowych do wzięcia udziału w wojnie z Ukrainą. Pułkownik syryjski nie udzielił jednak jednoznacznej odpowiedzi. Zamiast tego obiecał skontaktować się po „konsultacjach z innymi członkami dowództwa 8. Brygady”.

Czytaj też:

Gwałtowne starcia między Druzami i syryjskimi siłami rządowymi w południowej Syrii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!